All for Joomla All for Webmasters
Masaj

Masaj, binlerce yıldır tıbbi anlamda kullanılan hem zihnen hem de fiziken rahatlamamızı sağlayan en önemli terapi yöntemlerinden biridir. Kasların dinlenmesini ve gevşemesini sağlayan masaj ayrıca bedeni canlandıran bir çeşit meditasyon olarak da görülebilir.


Köpük Masajı

Kişi göbek taşına yatırılır. Baştan ayağa sıcak köpük uygulanır. O köpüğün üzerine tellak masaj yapmaya başlar. Masaj yaklaşık 30 dakika sürer.


Medikal Masaj:

Kişinin isteğine bağlı olarak ağrı hissedilen bölgeye yapılır. Yine isteğe bağlı olarak 20 dakikayla 1 saat arası sürer.


Aroma Terapi Masajı:

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarından kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır . Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip masajdır. İyi geldiği sıkıntılar ise şöyledir; Bel ve sırt ağrısı, eklem iltihaplanmaları, romatizma, spor yaralanmaları, kas ve eklem rahatsızlıkları(burkulma, incinme) stres, anksiyete, huzursuzluk, gerginlik, uykusuzluk, baş ağrısı, migren, solunum, dolaşım ve sindirim sorunları, kulak burun boğaz.


Ayak Masajı (Refleksoloji):

Vücudumuzun sinir uçlarının yaklaşık olarak 7.000 tanesi ayak tabanlarımızda bulunmaktadır. Ayaklarımız aynı zamanda tüm sinir uçlarının sonlandığı yerdir. Refleksoloji genellikle ayak bölgesine özellikle de ayak tabanına uygulanarak yapılan bir masaj ve tedavi yöntemidir. Masaj sonrası tüm bedene yapılmış etkisi verir . Kan dolaşımı hızlanarak vücudun kaliteli bir dinlenme seansı yaşaması sağlanır. Gerilim ve stresiniz azalır. Uyku kalitesini artırır.


İsveç Masajı:

Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak; rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.


Masajlarımız istediğiniz süre kadar yapılmaktadır.
Ulaşım


Adres

Mehmet Akif Mahallesi Şehit Eyüp Keleş Sokak No: 5
(Ziraat Bankası Arkası)
Cumayeri / Düzce

Bize Ulaşın

T: 0536 697 55 74 
E: info@otelalibaba.com

Bize Yazın